۱ تیر ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

مقامات بلغارستان محموله ۴۰۰ کیلوگرمی هروئین را که «از ایران» ارسال شده بود ضبط کردند

مقامات بلغارستان اعلام کردند یک محموله ۴۰۰ کیلوگرمی هروئین را که در میان تخته‌سنگ‌های مرمر جاسازی شده و مبدا آن ایران بود، ضبط کردند. دو شهروند ترکیه هم در ارتباط با این پرونده به قاچاق مواد مخدر متهم شدند. خبرگزاری رویترز روز دوشنبه ۱۷ خرداد در گزارشی اعلام کرد این محموله در بندر وارنا در دریای سیاه و در چهار کانتینر وارد شده و سپس به انباری در جنوب بلغارستان منتقل شد. یکی از مقامات بلغارستان گفت: «ما در مورد کانال قاچاقی صحبت می‌کنیم که مبدا آن هروئین از ایران است و قرار بوده در غرب اروپا، توزیع شود.» ارزش مالی این محموله توقیف شده حدود ۱۶ میلیون دلار ارزیابی شده است.

مقامات بلغارستان اعلام کردند یک محموله ۴۰۰ کیلوگرمی هروئین را که در میان تخته‌سنگ‌های مرمر جاسازی شده و مبدا آن ایران بود، ضبط کردند. دو شهروند ترکیه هم در ارتباط با این پرونده به قاچاق مواد مخدر متهم شدند.

خبرگزاری رویترز روز دوشنبه ۱۷ خرداد در گزارشی اعلام کرد این محموله در بندر وارنا در دریای سیاه و در چهار کانتینر وارد شده و سپس به انباری در جنوب بلغارستان منتقل شد.

یکی از مقامات بلغارستان گفت: «ما در مورد کانال قاچاقی صحبت می‌کنیم که مبدا آن هروئین از ایران است و قرار بوده در غرب اروپا، توزیع شود.»

ارزش مالی این محموله توقیف شده حدود ۱۶ میلیون دلار ارزیابی شده است.