۲۸ خرداد ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

نخست‌وزیر پاکستان زیر گرفتن اعضای یک خانواده مسلمان با وانت در کانادا را محکوم کرد

عمران خان، نخست وزیر پاکستان، حمله منجر به کشته شدن چهار نفر از اعضای یک خانواده مهاجر پاکستانی‌ الاصل در کانادا را یک «اقدام تروریستی» علیه مسلمانان دانست و نسبت به رشد اسلام‌هراسی هشدار داد. عمران خان در توییتر خود گفت که حمله روز یکشنبه نشان‌دهنده «اسلام‌هراسی در حال رشد» در کشورهای غربی است. Saddened to learn of the killing of a Muslim Pakistani-origin Canadian family in London, Ontario. This condemnable act of terrorism reveals the growing Islamophobia in Western countries. Islamophonia needs to be countered holistically by the international community. — Imran Khan (@ImranKhanPTI) June 8, 2021مقامات کانادایی در حال تحقیق در مورد اتهامات احتمالی تروریسم علیه مرد ۲۰ ساله‌ای هستند که پس از زیر گرفتن قربانیان با یک وانت سیاه رنگ در شهر لندن انتاریو، در پارکینگ یک مرکز خرید بازداشت شد. خانواده قربانیان در بیانیه‌ای هویت کشته شدگان را سلمان افضل ۴۶ ساله، همسرش مدیحه ۴۴ ساله، دختر آنها یومنا ۱۵ ساله، و مادربزرگ ۷۴ ساله آنها که نامی از او نبرده‌اند اعلام کرده‌اند. نام پسر خانواده که در بی..

عمران خان، نخست وزیر پاکستان، حمله منجر به کشته شدن چهار نفر از اعضای یک خانواده مهاجر پاکستانی‌ الاصل در کانادا را یک «اقدام تروریستی» علیه مسلمانان دانست و نسبت به رشد اسلام‌هراسی هشدار داد.

عمران خان در توییتر خود گفت که حمله روز یکشنبه نشان‌دهنده «اسلام‌هراسی در حال رشد» در کشورهای غربی است.

Saddened to learn of the killing of a Muslim Pakistani-origin Canadian family in London, Ontario. This condemnable act of terrorism reveals the growing Islamophobia in Western countries. Islamophonia needs to be countered holistically by the international community.

— Imran Khan (@ImranKhanPTI) June 8, 2021

مقامات کانادایی در حال تحقیق در مورد اتهامات احتمالی تروریسم علیه مرد ۲۰ ساله‌ای هستند که پس از زیر گرفتن قربانیان با یک وانت سیاه رنگ در شهر لندن انتاریو، در پارکینگ یک مرکز خرید بازداشت شد.

خانواده قربانیان در بیانیه‌ای هویت کشته شدگان را سلمان افضل ۴۶ ساله، همسرش مدیحه ۴۴ ساله، دختر آنها یومنا ۱۵ ساله، و مادربزرگ ۷۴ ساله آنها که نامی از او نبرده‌اند اعلام کرده‌اند. نام پسر خانواده که در بیمارستان بستری شد فائز افضل است.

به گفته دوستان خانوادگی آنها، این خانواده ۱۴ سال پیش به کانادا مهاجرت کرده بودند. یک صفحه اینترنتی جمع‌آوری کمک مالی به این منظور نوشته است که پدر خانواده فیزیوتراپیست بود و همسرش در حال تحصیل در مقطع دکترای مهندسی عمران در «دانشگاه وسترن» شهر لندن انتاریو بوده است. در این صفحه همچنین آمده است که دختر آنها در آستانه به پایان رساندن کلاس نهم بود و مادربزرگ نیز «ستون» آن خانواده محسوب می‌شد.

ناتانیل ولتمن ۲۰ ساله با چهار اتهام قتل درجه اول روبرو است. پلیس گفت ولتمن، که او نیز ساکن لندن است، قربانیان را نمی‌شناخت.