۲۸ خرداد ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

وزیر خارجه بریتانیا در سفر به عربستان بر تعهد لندن بر مقابله با «تهدیدات ایران» تاکید کرد

دومینیک راب، وزیر خارجه بریتانیا در سفر به عربستان سعودی با محمد بن سلمان ولیعهد پادشاهی عربستان دیدار و بر تعهد لندن بر مقابله با «تهدیدات ایران» تاکید کرد. به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت خارجه بریتانیا در بیانیه ای اعلام کرد که آقای راب در این سفر که روز دوشنبه ۱۷ خرداد انجام شد، گفت: بریتانیا تعهد مجددی برای مقابله با چالش‌های امنیتی مشترکمان از جمله تهدیدهای ایران و مناقشه مستمر در یمن، اعلام می‌کند. بریتانیا از جمله کشورهایی است که در حال حاضر در مذاکره با ایران برای احیای توافق هسته‌ای موسوم به برجام حضور دارد. عربستان سعودی از قدرت‌های جهانی خواسته توافقی قدرتمند‌تر و طولانی‌تر با ایران در جریان مذاکرات وین دنبال کنند. وزارت خارجه عربستان سعودی هم در پیامی در توئیتر اعلام کرد دو طرف در مورد تقویت امنیت منطقه‌ای و ثبات و همچنین همکاری‌های دو طرفه در شماری از حوزه‌ها، گفت‌وگو کردند. وزارت خارجه بریتانیا همچنین می‌گوید وزیر خارجه این کشور همچنین با وزیر خارجه عربستان دیدار کرد و در حوزه‌هایی چون تجارت، تغییرات اقلیمی و افزایش نگرانی‌ها در حوزه حقوق بشر به ویژه مربوط به اصلاحات قضا..

دومینیک راب، وزیر خارجه بریتانیا در سفر به عربستان سعودی با محمد بن سلمان ولیعهد پادشاهی عربستان دیدار و بر تعهد لندن بر مقابله با «تهدیدات ایران» تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت خارجه بریتانیا در بیانیه ای اعلام کرد که آقای راب در این سفر که روز دوشنبه ۱۷ خرداد انجام شد، گفت: بریتانیا تعهد مجددی برای مقابله با چالش‌های امنیتی مشترکمان از جمله تهدیدهای ایران و مناقشه مستمر در یمن، اعلام می‌کند.

بریتانیا از جمله کشورهایی است که در حال حاضر در مذاکره با ایران برای احیای توافق هسته‌ای موسوم به برجام حضور دارد. عربستان سعودی از قدرت‌های جهانی خواسته توافقی قدرتمند‌تر و طولانی‌تر با ایران در جریان مذاکرات وین دنبال کنند.

وزارت خارجه عربستان سعودی هم در پیامی در توئیتر اعلام کرد دو طرف در مورد تقویت امنیت منطقه‌ای و ثبات و همچنین همکاری‌های دو طرفه در شماری از حوزه‌ها، گفت‌وگو کردند.

وزارت خارجه بریتانیا همچنین می‌گوید وزیر خارجه این کشور همچنین با وزیر خارجه عربستان دیدار کرد و در حوزه‌هایی چون تجارت، تغییرات اقلیمی و افزایش نگرانی‌ها در حوزه حقوق بشر به ویژه مربوط به اصلاحات قضایی و آزادی بیان و رسانه، گفت‌وگو کرد.