۱ تیر ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

پیروزی سعید ملایی جودوکار پیشین تیم ملی ایران مقابل حریف اسرائیلی 

سعید ملایی، جودوکار پیشین تیم‌ ملی ایران که حالا برای مغولستان مبارزه می‌کند، در جریان مسابقات جهانی بوداپست در مجارستان، حریف اسرائیلی خود را شکست داد. او در یک مسابقه سنگین ‌و هیجان‌انگیز در وزن منهای ۸۱ کیلوگرم، با امتیاز «ایپون» مقابل دین یاکوف گمر اسرائیلی پیروز شد. این‌ نخستین مبارزه سعید ملایی مقابل رقیبی از اسرائیل درمسابقات جهانی بود و بازتاب زیادی در رسانه‌های خبری داشت. به گزارش «تایمز اسرائیل»، او در جریان مسابقات قهرمانی جهان در ژاپن در سال ۲۰۱۹، بر خلاف میل باطنی خود و به دستور مقامات ایرانی، به رقبای خود باخت تا با ساگی موکی، ورزشکار اسراییلی، مبارزه نکند و حتی روی سکو هم کنار او نباشد. افشاگری سعید ملایی به جنجال بزرگی تبدیل شد و فدراسیون جهانی جودو به سعید ملایی اجازه داد تا برای مغولستان مبارزه کند. رأی کمیته انضباطی فدراسیون جهانی اعلام شد: فدراسیون جودوی ایران برای چهارسال تعلیق شدبه گزارش آسوشیتدپرس، این کمیته روز پنجشنبه ۲۹ آوریل فدراسیون جودو ایران را به دلیل نقض اساسنامه فدراسیون جهانی و بی‌توجهی به هشدارهای مکرر این نهاد در رابطه با خودداری از رویارویی با ورزشک..

سعید ملایی، جودوکار پیشین تیم‌ ملی ایران که حالا برای مغولستان مبارزه می‌کند، در جریان مسابقات جهانی بوداپست در مجارستان، حریف اسرائیلی خود را شکست داد.

او در یک مسابقه سنگین ‌و هیجان‌انگیز در وزن منهای ۸۱ کیلوگرم، با امتیاز «ایپون» مقابل دین یاکوف گمر اسرائیلی پیروز شد.

این‌ نخستین مبارزه سعید ملایی مقابل رقیبی از اسرائیل درمسابقات جهانی بود و بازتاب زیادی در رسانه‌های خبری داشت.

به گزارش «تایمز اسرائیل»، او در جریان مسابقات قهرمانی جهان در ژاپن در سال ۲۰۱۹، بر خلاف میل باطنی خود و به دستور مقامات ایرانی، به رقبای خود باخت تا با ساگی موکی، ورزشکار اسراییلی، مبارزه نکند و حتی روی سکو هم کنار او نباشد.

افشاگری سعید ملایی به جنجال بزرگی تبدیل شد و فدراسیون جهانی جودو به سعید ملایی اجازه داد تا برای مغولستان مبارزه کند.

Uzbekistan's Bekmurod Oltiboev, in white, competes against Iran's Javad Mahjoub during their men's +100 kg judo bronze medal…رأی کمیته انضباطی فدراسیون جهانی اعلام شد: فدراسیون جودوی ایران برای چهارسال تعلیق شدبه گزارش آسوشیتدپرس، این کمیته روز پنجشنبه ۲۹ آوریل فدراسیون جودو ایران را به دلیل نقض اساسنامه فدراسیون جهانی و بی‌توجهی به هشدارهای مکرر این نهاد در رابطه با خودداری از رویارویی با ورزشکاران اسرائیلی، به مدت چهار سال تعلیق کرد. این محرومیت شامل فدراسیون، مدیران، ورزشکاران، و تیم‌های جودو ایران می‌شود.

فدراسیون جهانی جودو، پس از تحقیقات مفصل و فرآیندی طولانی، در نهایت فدراسیون جودوی ایران را به دلیل نقض منشورهای بین‌المللی و بی توجهی به هشدارهای این نهاد ورزشی تعلیق کرد.

سعید ملایی در ادامه مسابقات جهانی جودو بوداپست، با تحمل شکست مقابل حریفان خود از ازبکستان و ژاپن، حذف شد.