۱ تیر ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

تیم ملی والیبال ایران مقابل آمریکا به پیروزی رسید

تیم ملی والیبال ایران مقابل آمریکا به پیروزی رسید در آغاز هفته سوم لیگ ملت‌ها، تیم ملی والیبال ایران با نتیجه سه بر صفر از سد آمریکا گذشت. این پنجمین پیروزی پیاپی والیبال ایران در فصل جاری لیگ ملت‌هاست. شاگردان ولادیمیر آلکنو با این برد به رتبه پنجم صعود کردند. ایران لیگ ملت‌های ۲۰۲۱ را با دو شکست مقابل ژاپن و روسیه آغاز کرد، اما در ادامه با نمایشی طوفانی از سد هلند، کانادا، ایتالیا، بلغارستان و آمریکا گذشت. سعید معروف، محمد موسوی، میلاد عبادی‌پور، میثم صالحی، مسعود غلامی، صابرکاظمی و آرمان صالحی (لیبرو) آغازگران ایران در برابر آمریکا بودند. در سِت اول ایران ۲۵ - ۱۹ بر آمریکا غلبه کرد. صابر کاظمی در ابتدای این ست موفق شد دو امتیاز از سرویس مستقیم بگیرد که تشویق سرمربی اهل روسیه تیم ملی ایران را در پی داشت. آمریکا در ست دوم عملکرد بهتری ارائه داد، اما برتری نهایی، باز هم از آن ایران شد. همبازیان سعید معروف این ست را با حساب ۲۵ - ۲۳ به سود خود خاتمه دادند. نتیجه ست دوم در ست سوم هم تکرار شد تا ششمین برد تاریخ والیبال ایران مقابل آمریکا رقم بخورد. رقابتی دیدنی که از سال ۱۹۷۰ در حال..

تیم ملی والیبال ایران مقابل آمریکا به پیروزی رسید

در آغاز هفته سوم لیگ ملت‌ها، تیم ملی والیبال ایران با نتیجه سه بر صفر از سد آمریکا گذشت.

این پنجمین پیروزی پیاپی والیبال ایران در فصل جاری لیگ ملت‌هاست. شاگردان ولادیمیر آلکنو با این برد به رتبه پنجم صعود کردند.

ایران لیگ ملت‌های ۲۰۲۱ را با دو شکست مقابل ژاپن و روسیه آغاز کرد، اما در ادامه با نمایشی طوفانی از سد هلند، کانادا، ایتالیا، بلغارستان و آمریکا گذشت.

سعید معروف، محمد موسوی، میلاد عبادی‌پور، میثم صالحی، مسعود غلامی، صابرکاظمی و آرمان صالحی (لیبرو) آغازگران ایران در برابر آمریکا بودند.

در سِت اول ایران ۲۵ – ۱۹ بر آمریکا غلبه کرد. صابر کاظمی در ابتدای این ست موفق شد دو امتیاز از سرویس مستقیم بگیرد که تشویق سرمربی اهل روسیه تیم ملی ایران را در پی داشت.

آمریکا در ست دوم عملکرد بهتری ارائه داد، اما برتری نهایی، باز هم از آن ایران شد. همبازیان سعید معروف این ست را با حساب ۲۵ – ۲۳ به سود خود خاتمه دادند.

نتیجه ست دوم در ست سوم هم تکرار شد تا ششمین برد تاریخ والیبال ایران مقابل آمریکا رقم بخورد.

رقابتی دیدنی که از سال ۱۹۷۰ در حال برگزاری است و آمریکایی‌ها تاکنون ۱۳ بار به برتری رسیده‌اند.

صابر کاظمی با ۱۹ امتیاز باز هم ستاره ایران بود. در تیم آمریکا بنجامین پچ موفق به جمع‌آوری ۱۴ امتیاز شد.

دفاع روی تور ایران توانست ۷ امتیاز کسب کند، اما آمریکا در امتیاز ششم متوقف شد.

سرویس‌های ملی‌پوشان ایران نیز ۷ پوئن را در پی داشت در حالی که آمریکا فقط سه امتیاز سرویس گرفت.

ایران در دو دیدار باقی‌مانده از هفته سوم، مقابل صربستان و آلمان قرار می‌گیرد که رتبه‌هایشان در جدول پایین‌تر از ایران است.

این رقابت‌ها جنبه آماده‌سازی برای المپیک را دارد و اغلب تیم‌ها ترجیح داده‌اند که با تمام قوا به لیگ ملت‌ها نیایند. ایران هم ترکیبی از بازیکنان جوان و با تجربه خود را به ایتالیا اعزام کرده است.